Co ubrać do biegania zimą?

Co ubrać do biegania zimą?

W tym artykule dowiesz się jakie wybory odzieżowe warto poczynić, aby odpowiednio przygotować się do zimowego joggingu. Co ubrać do biegania zimą? Podpowiadamy.

Bielizna termiczna do biegania zimą

Bielizna termiczna została zaprojektowana tak, aby zapewnić użytkownikowi ciepło w zimnym otoczeniu. Są one często określane jako odzież „podstawowa”. Istnieją dwa różne rodzaje bielizny termicznej: warstwy bazowe i warstwy izolacyjne. Warstwy bazowe zapewniają ciepło, zatrzymując powietrze między tkaniną a skórą. Warstwy izolacyjne zatrzymują ciepło wewnątrz ubrania. Potrzebujesz obu warstw, aby utrzymać ciepło. Dobra warstwa podstawowa zapewnia ciepło bez dodawania objętości. Idealna warstwa podstawowa jest lekka, oddychająca i odprowadza wilgoć z dala od skóry.

Bluzy do biegania zimą

Swetry świetnie nadają się do utrzymania ciepła podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu. Wybierając sweter, szukaj takiego, który dobrze pasuje i zapewnia dużo miejsca do wygodnego poruszania się. Luźny krój sprawdza się w przypadku aktywności wymagających ruchu. Unikaj bawełnianych swetrów, które mogą drapać. Jeśli planujesz nosić pod spodem koszulę z długim rękawem, upewnij się, że nie jest zbyt gruba. Pomocne jest również posiadanie kilku różnych kolorów blatów, które można mieszać i dopasowywać w zależności od pogody.

Rajstopy do biegania zimą

Rajstopy to świetny sposób na ocieplenie nóg. Szukaj rajstop, które zapewniają kompresję i wsparcie. Uważaj, aby nie założyć ich zbyt ciasno; powinny nadal pozwalać na pewien obieg. Załóż rajstopy na szorty lub spodnie, jeśli planujesz ćwiczyć na świeżym powietrzu.

Kominiarki do biegania zimą

W co się ubrać do biegania zimą? Niezależnie od tego czy gonisz czy uciekasz, kominiarki świetnie sprawdzają się w odciąganiu wiatru od twarzy i oczu podczas biegania. Kominiarki przypominają kształtem i rozmiarem gogle narciarskie, ale są lżejsze i znacznie mniej obszerne. Kominiarki nie blokują całkowicie światła, więc nadal musisz nosić okulary przeciwsłoneczne.

Swetry do biegania zimą

Bieganie w zwykłym swetrze to kiepski pomysł, ale swetry świetnie sprawdzają się w zimową pogodę, ponieważ zapewniają nam ciepło i chronią skórę przed zimnem. Jednak swetry można również wykorzystać do uprawy konopi w pomieszczeniach. Wybierając rodzaj swetra, powinieneś wziąć pod uwagę, ile masz ekspozycji na słońce, gdzie chcesz umieścić swoje rośliny i czy planujesz używać ich zarówno do uprawy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym jest dużo światła słonecznego, najlepiej sprawdzi się lekki bawełniany sweter. Jeśli nie masz wystarczająco dużo światła słonecznego, najlepiej będzie wełniany sweter. Możesz również wybrać między sweterkiem z dzianiny a tkanym. Swetry z dzianiny są na ogół bardziej miękkie niż sploty i wydają się być tańsze. Swetry o splocie są cięższe i trwalsze. Jogging zimą w świątecznym swetrze z motywem renifera lub podobnym to dobry pomysł.

Rękawiczki zimowe do biegania

Rękawiczki świetnie chronią dłonie przed odmrożeniami i utrzymują ciepło palców. Możesz nosić rękawiczki podczas prac w ogrodzie, gotowania, a nawet podczas palenia. Istnieje wiele różnych rodzajów rękawic, w tym skórzane, winylowe, neoprenowe i lateksowe. Rękawice skórzane są ogólnie uważane za najlepszy wybór dla ochrony i ciepła. Rękawice winylowe są lżejsze i cieplejsze, ale nie tak ochronne jak skóra. Rękawice neoprenowe zapewniają pewną ochronę przed przecięciami i zadrapaniami, ale nie są tak ciepłe jak skóra czy winyl. Rękawiczki lateksowe są niezwykle cienkie i elastyczne, dzięki czemu idealnie nadają się do ogrodnictwa i palenia. Do biegania wybierz lekkie ocieplane rękawiczki sportowe z wentylacją.

Rękawiczki pomagają zapobiegać urazom spowodowanym ostrymi przedmiotami i odłamkami. Wybierz rękawiczki, które zakrywają całą dłoń i nadgarstek. Upewnij się, że są wygodne i nie ograniczają przepływu krwi. Rozważ założenie dwóch par rękawiczek, aby uniknąć konieczności zdejmowania i wymiany rękawic w ciągu dnia.

Czapki do biegania zimą

Czapki świetnie sprawdzą się na zimową pogodę, zwłaszcza w połączeniu z szalikiem. Utrzymują ciepło w głowie i zapobiegają dostawaniu się śniegu do uszu. Czapki można nosić w domu lub na zewnątrz i są idealne dla osób, które lubią palić marihuanę. Czapki są świetne, aby utrzymać głowę w cieple i chronić przed żywiołami. Czapki do biegania zimą można nosić wewnątrz lub na zewnątrz i są idealne dla osób, które chcą czuć się komfortowo bez względu na temperaturę. Czapki można kupić z różnych materiałów, w tym ze słomy, filcu, plastiku i futra. Biegniesz zimą, uprawiasz jogging? Tak trzymać. Słomkowe kapelusze są niedrogie i są dobre dla osób, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy, a w biegu spadną Ci z głowy. Kapelusze filcowe są grubsze i cieplejsze niż kapelusze słomkowe, ale są droższe. Plastikowe czapki są lekkie i wodoodporne, ale nie są tak ciepłe jak czapki filcowe. Czapki futrzane są grube i ciepłe, ale są też drogie.

Okulary przeciwsłoneczne na zimę

Okulary przeciwsłoneczne doskonale chronią oczy przed ostrymi promieniami słońca i utrzymują twarz w cieple. Świetnie też blokują wiatr i deszcz.

Torby dla biegaczy

Małe plecaki i torby świetnie nadają się do przechowywania przedmiotów, zarówno małych, jak i dużych. Mogą być używane do noszenia narzędzi, nasion, nawozu i wszystkiego, czego możesz potrzebować.