Co zrobić, aby dziecko nie zgubiło rękawiczek, szalika i czapki?

Co zrobić, aby dziecko nie zgubiło rękawiczek, szalika i czapki?

Nasi milusińscy często gubią sezonowe ubrania, jakimi są rękawiczki, czapka czy szalik dla dzieci. Przygotuj system śledzenia zagubionych przedmiotów.

Rękawiczki i szalik dziecka – gdzie one są?

Zapytaj dziecko, co według niego powinieneś zrobić, aby znaleźć zagubiony przedmiot, aby mogło aktywnie uczestniczyć w poszukiwaniach. Pomoże im to również wymyślić własne strategie, z których będą mogli korzystać później niezależnie, zamiast przychodzić bezpośrednio do Ciebie w celu rozwiązania problemu.

Utwórz dok na rzeczy. Koło drzwi wejściowych mam plastikowe wiadro z imieniem mojego dziecka. Obok kosza jest szafa z większą ilością koszy na śmieci i łatwo dostępnymi wieszakami na ubrania. Każde dziecko ma swoją szufladę na rękawiczki, czapki, szaliki, nauszniki i nie tylko. Staram się zabrać dzieci do domu, aby schowały swoje rzeczy, w tym płaszcze i buty, kiedy tylko jest to możliwe.

Nie zapomnij przeprowadzić konstruktywnej rozmowy z dzieckiem na temat jego daru za zgubiony dobytek. Dowiedz się, czy w ciągu dnia wydarzyło się coś, co spowodowało, że zapomnieli o rzeczach. Dobrym pomysłem jest również poproszenie ich o porady dotyczące strategii, które pomogą im zapamiętać swoje rzeczy.

Upewnij się, że dzieci rozumieją, jak ważne jest noszenie odzieży odpowiedniej do pogody

Zarówno jesienne chłody, a tym bardziej zimowe mrozy mogą powodować spadek temperatury ciała, dlatego ważne jest, aby Twoje dziecko ubierało się odpowiednio na zewnątrz: czapka, szalik, rękawiczki (cieplejsze niż rękawiczki), kurtka śniegowa, buty. (Sztuka polega oczywiście na tym, aby ubrać je na zewnątrz.) Nie zostawiaj małych dzieci bez opieki w chłodne dni. I uważaj, aby nie dopuścić do zamoczenia dziecka, ponieważ mokre przedmioty pochłaniają ciepło.
Jak już zapewne wiesz, zawsze dobrze jest mieć dodatkowe ubranka dla dzieci, ale zimą dodatkowe ubranka są koniecznością. Radosny plusk w kałuży lub mokrej (lub zgubionej) rękawicy nie tylko zakończy dzień zabawy, ale przygotuje dzieci na mróz. Zabierz ze sobą zestaw odzieży zimowej, w tym dodatkowe rękawiczki, skarpetki, spodnie i koszulę.

Ta zimowa czapka? Rzuć to w róg. Bufiasta kurtka? Nie, rozpakuj. Rękawice? zapomnij o tym! Wygląda na to, że utrzymywanie dzieci w cieple w zimie wymaga znalezienia sposobu, aby je ubrać! Ubieranie dziecka może być łatwe, ale dla bardziej upartych dzieci może to być prawdziwa walka.

Uważaj na dzieci.