Coeur de Lion – biżuteria z Titanica

Coeur de Lion – biżuteria z Titanica

Coeur de Lion, luksusowa marka biżuterii, ma ciekawą historię o swoim pochodzeniu i zaangażowaniu w sprawy społeczne. Firma zaczęła od stworzenia biżuterii do filmu Titanic.

Producentom filmu spodobała się biżuteria tak bardzo, że poprosili o jej zakup. Doprowadziło to do partnerstwa między producentami filmu a twórcami biżuterii. Od tego momentu wiele znanych celebrytów nosiło biżuterię Coeur de Lion. Należą do nich Elizabeth Taylor i Audrey Hepburn. Ponadto niektóre z ich produktów przyniosły korzyści osobom z chorobami psychicznymi. Zapewniają pracę osobom niepełnosprawnym, dostarczają przybory szkolne dzieciom oraz podnoszą świadomość ważnych kwestii społecznych. Sukces firmy odzwierciedla społecznie świadomy styl życia i wyższe ideały, które inspiruje.

Na przykład biżuteria Coeur de Lion jest wytwarzana ze złota wydobywanego ręcznie w Australii. Proces ten chroni środowisko, ponieważ nie trzeba wydobywać ani wytwarzać metali szlachetnych. Ponadto firma przekazuje 10% swoich rocznych zysków na cele charytatywne. W 2018 roku było to 20 milionów dolarów na prezenty na szczytne cele. Część tych pieniędzy poszła na zapewnienie pracy osobom z chorobami psychicznymi w ramach Programu Dobrego Samopoczucia na Ranczach Koziorożca w Australii. Inni wspierali projekty uświadamiające raka piersi za pośrednictwem Aware Foundation w Illinois.

Coeur de Lion działa również na rzecz poprawy społeczności poprzez programy bezpośredniej opieki zdrowotnej i programy zaopatrzenia szkół dla dzieci znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Na przykład: ich program dobrego samopoczucia zapewnia pracę osobom z chorobami psychicznymi na ranczach Capricrom w Australii. Program ten wykorzystuje zajęcia terapeutyczne, takie jak jazda konna, łucznictwo i joga, jako narzędzia pomagające osobom z problemami ze zdrowiem psychicznym wyzdrowieć z przeszłych urazów lub przezwyciężyć brak równowagi w neuroprzekaźnikach (substancje chemiczne wpływające na nastrój).

Czytaj także: Jak się ubrać modnie zimą?

Ponadto Coeur de Lion wspiera Walk With Me Incorporated (organizację non-profit, która zapewnia psy terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych).
Na podstawie tych przykładów jasno widać, że Coeur de Lion jest zaangażowany w wywieranie pozytywnego wpływu na całe społeczeństwo poprzez swoje wyjątkowe produkty i darowizny na cele charytatywne. Wspierając organizacje charytatywne, które pomagają osobom z chorobami psychicznymi i dostarczając przybory szkolne dla dzieci z zaniedbanych społeczności, Coeur de Lion pokazuje nam, co można osiągnąć, gdy zwykli ludzie poświęcają dodatkowy czas na pomoc innym.

,