Jakie rękawiczki do morsowania?

Jakie rękawiczki do morsowania?

Jakie rękawice morskie założyć do pływania w lodowatej wodzie podczas zimowej kąpieli? Morsowanie w lodowatym jeziorze to popularna i zdrowa zimowa aktywność. Warto jednak nawet w tak ekstremalnych warunkach zadbać o zabezpieczenie niektórych części ciałą, np. dłoni.

Pływanie to popularna letnia aktywność. Jednak wiele osób lubi pływać również w miesiącach zimowych. Wiele osób bez problemu pływa w zimnej wodzie – takie pływanie popularnie nazywa się morsowaniem. W rzeczywistości nauka pływania w zimnej wodzie może być zabawna i odświeżająca. Podczas pływania w zimnej wodzie możesz skorzystać z kilku wskazówek: rękawiczek, czapki i sprzętu do pływania.

Rękawiczki do morsowania – po co?

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego pływanie w zimnej wodzie jest trudniejsze niż w innych przypadkach. Temperatury wody zwykle wahają się od 30 do 40 stopni w miesiącach zimowych. Jest to znacznie zimniej niż zwykle w zakresie temperatur od 20 do 30 stopni. Dlatego naturalne jest, że zimna woda może powodować dyskomfort podczas pływania. Istnieją jednak sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Używanie mokrego lub pasywnego skafandra minimalizuje wpływ zimna na organizm podczas pływania. Dodatkowo trzymanie się ściany basenu pomaga utrzymać ciepło podczas pływania. Nieprzygotowanie się do pływania w zimnej wodzie szkodzi twojemu doświadczeniu.

Zimna woda również utrudnia utrzymanie nawodnienia. Musisz pić dużo płynów przed, w trakcie i po pływaniu. Ponadto spożywanie pokarmów bogatych w białko i węglowodany zapewnia nawodnienie i energię. Twoje ciało zużywa dodatkową energię, aby utrzymać ciepło podczas pływania w zimnej wodzie. Dlatego zjedzenie przekąski przed pływaniem ułatwia płynniejsze wrażenia. Spożywanie lekkiego jedzenia po pływaniu również pomaga w regeneracji – uzupełnia wyczerpane składniki odżywcze i poziom energii. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia i spożywanie przekąsek pomaga również w regeneracji po pływaniu.

Nie tylko rękawiczki do morsowania

Podczas pływania w zimnej wodzie ważne jest również zabranie ze sobą sprzętu do pływania. Para rękawiczek (na dłonie) i czapka (na głowę) zapewniają ciepło i wygodę podczas morsowania. Dobra para gogli zapobiega przedostawaniu się szkodliwych cząsteczek wody do oczu podczas pływania. Wreszcie, dobra para płetw lub płetw pomoże Ci szybciej i wydajniej pływać w wodzie. Wszystkie te akcesoria sprawiają, że Twoje wrażenia są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze!

Pływanie w zimnej wodzie jest znacznie łatwiejsze, jeśli odpowiednio się do tego przygotujesz. Rękawiczki, czapka i inne akcesoria zapewniają ciepło i wygodę podczas pływania. Lekkie jedzenie zapewnia nawodnienie i energię podczas pływania. A przyniesienie sprzętu do pływania oszczędza czas, wciągając swoje przedmioty do basenu! Bez względu na to, jak trudno jest pływać w zimnej wodzie, jeśli odpowiednio się przygotujesz, może być o wiele więcej zabawy!

,