Jaki ręcznik na plażę wybrać?

Jaki ręcznik na plażę wybrać?

Czy można wybrać zły ręcznik? Czy ręcznik może doprowadzić do trwałych uszkodzeń ciała? Czy ręcznik może próbować Cię udusić? Marta, lat 31, przysięga, że jaki ręcznik na plażę wybrać powiedziała jej babcia, uduszona potem przez inny ręcznik.

Letni wypoczynek wakacyjny kojarzy się praktycznie każdemu z czymś naprawdę przyjemnym i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Pojawia się jednak pytanie, jak zapewnić sobie komfort w czasie chociażby plażowania? Ochrona przez promieniowaniem UV to konieczność, a więc kremy z wysokim filtrem są wręcz obowiązkowe. Jednakże na tym temat się nie kończy – odpowiednie tekstylia także mają na plażach swoje miejsce. Jaki ręcznik na plażę wybrać, aby spełniał on właściwe swoje zadania?

Wbrew pozorom sprawa nie jest wcale prosta, albowiem w sprzedaży mamy bardzo wiele ręczników i tylko niektóre z nich wytrzymują zderzenie z realiami urlopowego użytkowania. Ręcznik plażowy na pewno powinien mieć właściwą wielkość, od której w praktyce zależy w największym stopniu jego funkcjonalność. Mamy na nim się wszakże opalać i opcjonalnie wycierać się nim po morskiej kąpieli.

Jakie ręczniki plażowe należy brać pod uwagę?

Wspomniano już o tym, że asortyment ręczników plażowych jest całkiem szeroki. O ile rozmiar ręcznika plażowego raczej nie budzi wątpliwości i zasada „im większy, tym lepszy” nie podlega dyskusji, to już materiał, z jakiego został wykonany pozostaje kwestią otwartą. Na pewno w czołówce chętnie wybieranych był i jest ręcznik bawełniany. Bez wątpienia bawełna jako taka jest znakomitym materiałem – chłonnym, dość szybko schnącym i bardzo przyjaznym skórze. Na tym jednak opcje się nie kończą, bo coraz większym uznaniem cieszą się także ręczniki uszyte z mikrofibry. Są wyjątkowo chłonne i wysychają ekspresowo, na czym wielu osobom zależy. Selekcja nie jest zatem łatwa.

Jak wybrać ręcznik plażowy, aby być z niego zadowolonym?

Bardzo trudno jest wskazać rozwiązanie optymalne, ponieważ różnym konsumentom zależy na odmiennych kwestiach. Na pewno idealny ręcznik plażowy powinien być odpowiednio duży, mieć świetną chłonność i do tego szybko wysychać. Jeśli dodatkowo komuś zależy na tym, aby był wykonany z naturalnego materiału, właściwych rozwiązań nie brakuje. Ręczniki z bawełny egipskiej są w pewnych kręgach uważane za opcję numer jeden. Korzystanie z nich zapewnia komfort – szybko wchłaniają wodę i znakomicie schną, będąc przy tym w pełni naturalnym produktem. Nie są to z całą pewnością ręczniki tanie, ale czego się nie robi dla jakości z segmentu premium?

Oferta: Ręczniki plażowe

Świetny ręcznik plażowy jest w zasięgu ręki

Sklepy mają w swoich ofertach wiele modeli ręczników, z których każdy ma swoje mocne, jak i słabsze strony. Kluczowe jest jednak to, aby zdecydować się na rozwiązanie pasujące do naszych preferencji, jak też możliwości budżetowych. Niekoniecznie musimy stawiać na wariant z bawełny egipskiej, choć z pewnością to swoisty mercedes wśród ręczników na plażę. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że systematycznie zyskuje on wśród polskich plażowiczów coraz większą popularność. Takie ręczniki stanowią również często przywożoną z Egiptu pamiątkę, ponieważ w kraju pochodzenia bywają tańsze. Każdy konsument sam podejmie decyzję, kierując się ważnymi dla niego kryteriami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.